Zespół - klasy 4-8

Nasza kadra to zespół szczególnych ludzi. Podążają za dziećmi, obserwują ich pracę, inspirują do poszukiwań, pokazują sukcesy i pomagają zrozumieć, gdzie są trudności i jak można je pokonać. Doskonale znają swoich uczniów, poświęcają im wiele uwagi, znają mocne strony.

• Pani Agnieszka, wychowawczyni klasy 7-8 i nauczyciel chemii, fascynuje się matematyką i przyrodą, szczególnie astronomią, geologią i chemią. Uwielbia poszukiwać i odkrywać wraz z dziećmi. Chce towarzyszyć uczniom tak, by nie przesłaniać im sobą świata, by odnalazły własne pasje i podążały za nimi, by miały poczucie bezpieczeństwa we współistnieniu z innymi ludźmi. Doskonały obserwator rzeczywistości, potrafi zorganizować coś z niczego. Tutor.
  • Pani Kasia, wychowawczyni klasy 7-8, anglistka, chce zarażać innych pasją do języka angielskiego, ułatwiać dostrzeganie sensu w nauce języków obcych, otwartości na inne kultury i przede wszystkim chęci nawiązywania więzi z drugim człowiekiem. Cechuje ciepło i uśmiech, perfekcja, łagodność w kontakcie z uczniami. Tutor.
  • Pani Agnieszka, wychowawczyni klasy 4-6, anglistka, jest fanką dwujęzyczności zamierzonej. Jej pasją jest muzyka, uwielbia śpiewać i tańczy. Swoją pasją dzieli się z dziećmi w ramach zespołu muzycznego oraz klubu hip hop. Jest entuzjastyczną optymistką, pełną pozytywnej energii i uśmiechu.
  • Pani Stefa wychowawczyni klasy 4-6, matematyczka i artystka. Kobieta wielu pasji. Kocha malarstwo, grafikę, granie na gitarze i ukulele, wiosną rower, wakacjami żagle po Bałtyku, a jesienią i zimą squash i narty. Zawsze ma pomysł na nową przygodę, jednak nigdy nie żal jej czasu na sen. Jej największym marzeniem jest zobaczyć wieloryba.
  • Pani Jagoda, wychowawczyni klasy 7-8, artystka sztuk pięknych, patrząc na świat, stara się wyłapywać malutkie momenty, ogólnie niezauważalne w codziennym życiu. Świat ją otaczający przepływa przez nią i inspiruje. Wszystko, co robi, stara się robić z pasją i w zgodzie ze sobą. Na co dzień oprócz prowadzenia zajęć plastycznych, zajmuję się projektowaniem szkła. Tutor.
  • Pani Weronika, polonistka, której marzeniem od zawsze była praca w szkole. Pragnie zarażać dzieci zamiłowaniem do czytania książek oraz odkrywaniem uroków naszego ojczystego języka. Jej wielką pasją jest jeździectwo, niezwykły sport, polegający na współpracy człowieka ze zwierzęciem, uczący niezwykłej cierpliwości oraz empatii.
  • Pani Alicja, polonistka i historyczka, uwielbiam integrować treści z tych obszarów. Chce szczególnie przekazywać, jak ważna jest wiedza o tym skąd pochodzimy, byśmy mogli z radością wyruszyć dokądkolwiek zechcemy. Uwielbia towarzyszyć uczniom w drodze do samodzielności. Łagodność, uśmiech i ciepło.
  • Pan Tomek, historyk i nauczyciel WOS, pasjonat, podróżnik, naturalnie inspiruje do myślenia i podważania. Uważa, że lepiej jest mieć w paszporcie pełno pieczątek, niż dom pełen rzeczy, bez których spokojnie można się obejść.
  • Pani Magda, matematyczka, pełna koncentracji nad procesem nauki każdego z uczniów, dokładna, analityczna, łagodna, oaza cierpliwości. Lubi pracę z ludźmi, ale lubi też czas poza pracą: bycie z rodziną, wyjazdy z przyjaciółmi w góry, jazdę konną, gry planszowe.
  • Pani Beata, matematyczka, cierpliwa, łagodna, z głową pełną liczb, z głową pełną pomysłów na kolejny wolontariat. Mówi, że lepiej starać się najpierw zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym.
  • Pani Kamila, fizyczka, dokładna, analityczna, z głową pełną pomysłów na pomoce umożlwiające samodzielne zgłębianie kolejnych teorii.
  • Pan Kuba, inżynier i technik, zgłębiający tajniki technologii. Lubi szeroko pojętą fantastykę, gry RPG, ciężką muzykę, fotografię i technologię. Rozumie język i zainteresowania młodzieży. Tutor.
  • Pani Estera, biolożka, zafascynowana biologią środowiskową (głownie biologią, ochroną i rozrodem nietoperzy) oraz hodowlą zwierząt – owiec i pszczół.
  • Pan Adam jako nauczyciel wychowania fizycznego i nauczyciel wspomagający chce pomagać dzieciom oraz młodzieży w znajdywaniu pasji, budowaniu ich poczucia własnej wartości oraz rozwiązywaniu sytuacji trudnych w możliwie jak najprostszy sposób.
  • Pani Patrycja z wykształcenia magister kierunku poradnictwo i pomoc psychologiczna oraz doradztwo zawodowe to oaza spokoju. Zgłębia tematykę life coachingu i sztuki decoupage. Z młodzieżą zawsze gotowa do kolejnej indywidualnej rozmowy o predyspozycjach zawodowych.
  • Pani Ania, muzyczka, trenerka zespołu wokalnego, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej. W muzyce najbardziej ceni sobie szczerość, ciekawość i ciągłe poszukiwania. Wierzy, że pośród całego oceanu dźwięków, każdy znajdzie jakąś przestrzeń dla siebie. I w tym próbuje pomóc swoim uczniom, aby każdy samodzielnie odkrył własne, fascynujące brzmienia.
  • Pan Juliusz, nauczyciel techniki, dobry duch naszej stolarni. Nieustannie zachwyca go dziecięce poszukiwanie i gotowość do pracy z naturalnymi materiałami. Otwarty i słuchający. Mówi, że wszędzie jest u siebie, niezależnie od odległości do domu.
  • Pani Małgosia, uczy edukacji do bezpieczeństwa, uwielbia puzzle, origami oraz szarady logiczne. Podążając za stwierdzeniem, że "zapamiętujemy aż 90% tego, co robimy" w swojej pracy zachęca do działania i podejmowania prób - nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.