Pracownia Sztuk Tradycyjnych w NSP Montessori
4 kwiecień 2018

Pracownia Sztuk Tradycyjnych w NSP Montessori

Od lutego do czerwca 2018 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori we Wrocławiu odbywają się zajęcia dodatkowe w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych - programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław.

Pracownia Sztuk Tradycyjnych to długoterminowy cykl warsztatów:

• technik rękodzieła tradycyjnego,
  • instrumentalnych i muzycznych (poznawanie i konstruowanie instrumentów oraz poznawanie podstawowych pojęć muzycznych i tworzenie muzyki),
  • łucznictwa tradycyjnego.

Konstruując instrumenty dzieci odkrywają podstawy akustyki; tworząc różnymi technikami prace rękodzieła poznają kultury regionalne i dowiadują jak wyglądało życie codzienne człowieka 100 lat temu.

W czasie warsztatów dzieci rozwijają umiejętności manualne i twórcze myślenie oraz zdolność koncentracji. Dzięki współpracy wspólnie rozwiązują problemy, szukają własnych rozwiązań i wymieniają się pomysłami. Przechodząc proces od projektu do wykonania własnego dzieła, dzieci mogą sprawdzić swoją motywację i poczuć satysfakcję z własnoręcznie wykonanych prac.

Więcej o warsztatach na stronie: http://ovo.art.pl/warsztaty/pracownia-sztuk-tradycyjnych/

Program wspierany przez: