Metoda Montessori
27 styczeń 2018

Metoda Montessori

Niepubliczna Szkoła Montessori realizuje nauczanie metodą Montessori, znaną od ponad 100 lat na całym świecie. Metoda ta pozwala na spójne w wielu obszarach spojrzenie na proces nauki, który u każdego Dziecka przyjmować może inną drogę. Wyjątkowe podejście do Dziecka, jego potrzeb oraz współpraca, pozwalają nie tylko na indywidualizację procesu nauczania, ale też na naukę pracy w grupie, poszukiwania i przyjmowania w grupie różnych ról i wspólne dążenie do celu.

Chcemy, aby Dzieci były najzwyczajniej w świecie szczęśliwe i zrozumiane, wierzymy, że możliwe jest to również w szkole.

Szkoła realizuje zarówno podstawę programową określoną przez Ministerstwo Edukacji jak i przebogaty program szkół montessoriańskich, z włączeniem wiedzy z historii, astronomii, geologii, fizyki czy chemii już na etapie klas 1-3.