Edukacja Domowa

Edukacja domowa z Niepubliczną Szkołą Podstawową Montessori we Wrocławiu

Edukacja domowa to fantastyczna przygoda i wyzwanie dla rodziców i dzieci.

Dzięki temu wyborowi Twoje dziecko może bardzo indywidualnie realizować program i uczyć się w dowolnym miejscu i czasie.

Każde dziecko uczące się w edukacji domowej lub ją rozpoczynające, wchodzi w zupełnie nowy model pracy.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori dostaniesz wsparcie i fachową wiedzę.

Niekonwencjonalność i doświadczenie naszej organizacji pozwoli Ci znaleźć efektywne rozwiązania dla Twojego Dziecka.

Wypełnij formularz zgłoszenowy: https://forms.gle/mdBxzjE78nBDXC4j8

Dowiedz się więcej, napisz do nas:
szkola@szkola-montessori.com.pl lub zadzwoń 512 150 140

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zapisaniem Dziecka do edukacji domowej.

Otrzymasz od nas zupełnie za darmo:

1. Podręczniki (wypożyczenie) oraz ćwiczenia (bezzwrotnie).

2. Możliwość korzystania z pracowni Montessori z wykwalifikowanym nauczycielem.

3. Dostęp do aplikacji do nauki języka angielskiego.

4. Warsztaty artystyczne.

5. Warsztaty dla rodziców.

6. Konsultacje rodzica z nauczycielem.

Dodatkowo odpłatnie możesz skorzystać z:

1. Wypożyczenia pomocy.

2. Indywidualnych spotkań nauczyciela z dzieckiem.

3. Grupowych „wyjść w teren”.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą i umówimy się na rozmowę.

Gdzie odbywają się egzaminy?

Egzaminy odbywają się w Niepublicznej Szkole Podstawowej we Wrocławiu, ul. Sieradzka 5, koło Aquaparku. W przypadku większych grup dzieci, nauczyciel może przyjechać na miejsce.

Czy dziecko pozna miejsce i nauczyciela, który będzie przeprowadzał egzamin?

Tak, dziecko w ciągu roku korzystając z pracowni pozna miejsce i nauczycieli.

W jakiej formie jest przeprowadzany egzamin?

Egzamin to swobodna rozmowa nauczyciela z dzieckiem i obserwacja dziecka. Tworzymy naturalną i bezpieczną atmosferę, która nie powoduje u dzieci stresu.

W jakim terminie odbywają się egzaminy?

Jesteśmy w stanie ustalić pasujące obu stronom terminy. Z reguły jest to kwiecień i maj.

Czy dziecko musi uczyć się z podręczników?

W naszej szkole stacjonarnej nie używamy podręczników, ale podręczniki z reguły przydają się w nauczaniu domowym, ponieważ pomagają rodzicom czuwać nad procesem nauki. Na egzaminie weryfikujemy jednak umiejętności, nie podręcznikową wiedzę.

Listę umiejętności otrzymasz na początku roku szkolnego.

Czy do edukacji domowej jest potrzebna opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Nie, aktualnie nie jest ona wymagana.