31 maj 2021

Uwaga! Lato w mieście w Letniej Akademii Montessori we Wrocławiu! Zapraszamy dzieciaki w wieku 6-9 lat oraz 10-12 lat: - głodne dobrej zabawy i dobrze dopasowanych do wieku aktywności - szukające różnorodności - pragnące słońca, deszczu i ruchu - poszukujące w różnych obszarach i tematach A aktywności będzie wiele i robotyka i szachy i język angielski i sztuka i muzyka. Wybierz tydzień odpowiedni dla swojego dziecka! Zapraszamy do rejestracji przez formularz. https://forms.gle/FJqbWHFgZWQr3LKq6 Kilka dni w Szkole Montessori w letnim wydaniu, dla każdego, niezależnie od tego, do jakiej szkoły dziecko aktualnie uczęszcza.

20 kwiecień 2021

Jak uczymy kaligrafii w Szkole Montessori? Jak przygotować rękę dziecka do pisania? Co ma z tym wspólnego tarcie marchewki na tarce? Skorzystaj ze spotkania online z nauczycielem Montessori i dowiedz się, jak możesz wspierać swoje dziecko. Rekrutujemy dzieci do klasy 1. Czy nasza szkoła jest miejscem, którego szukasz dla swojego dziecka? Czwartek 22.04. godz. 17. Zgłoś się! Skorzystaj zupełnie za darmo, ilość miejsc ograniczona. Napisz wiadomość lub skontaktuj się na numer 512 150 140

18 kwiecień 2021

Zapewnij swojemu dziecku wyjątkową edukację. Rekrutujemy głównie dzieci do klasy 1, klasy 4, klasy 6 do szkoły stacjonarnej oraz do wszystkich klas w edukacji domowej. Każde dziecko, które w innych szkołach doświadczyło edukacji zdalnej przez blisko rok, ważne jest na nowo znaleźć sposób uczenia się odpowiadający jego predyspozycjom, możliwościom i talentom. Dotyczy to zwłaszcza dzieci z aktualnych klas 3, które od września będą uczyć w się w klasie 4.

21 styczeń 2021

Cieszymy się z kuchni błotnej zamontowanej na naszym podwórku niedaleko grządek i innych źródeł naturalnego materiału!  Błoto i naturalne, również organiczne elementy otoczenia wciagają, stymulują sensorycznie, rozwijają wyobraźnię i pozwalają bawić się bez końca. Gdy Twoje dziecko wróci do domu brudne, będziesz pewny, że eksploracja przebiegała na najwyższym poziomie.

31 sierpień 2020

Wracamy! Po bardzo długiej przerwie w nauce stacjonarnej, wracamy do sal. Jesteśmy gotowi! I bardzo stęsknieni! Nasze sale jak zwykle przygotowane przez nauczycieli z wielką dokładnością o szczegóły, świadomych różnych potrzeb, z ogromną pasją i świadomością zainteresowań dzieci. I sala gimnastyczna dostępna zawsze i codziennie.

30 marzec 2020

Za nami kilka dni w nowej rzeczywistości, w której mimo trudnej sytuacji całkiem nieźle się chyba odnajdujemy. Spotykamy się codziennie z tą różnicą, że teraz do tego wykorzystujemy internet. Nasza domowa klasa praktycznie różni się tylko tym, że każdy z nas siedzi z kubkiem herbaty w swoim ulubionym miejscu do pracy w domu, ale my w niej jesteśmy tacy sami, ciekawi świata i chętni do zdobywania wiedzy. Jest inaczej, ale równie ciekawie, a dla nas jest to kolejna lekcja życia.

4 kwiecień 2018

Od lutego do czerwca 2018 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori we Wrocławiu odbywają się zajęcia dodatkowe w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych - programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław.

13 luty 2018

Ponad sto lat temu Maria Montessori stworzyła spójny program pedagogiczny, który mimo upływu czasu nie stracił nic na aktualności, przeciwnie, w szybko zmieniającym się świecie, pozwala nam określić ponadczasowe wartości i podejście do Dziecka, tak by w rzeczywisty sposób wspierać je w rozwoju.

27 styczeń 2018

Niepubliczna Szkoła Montessori realizuje nauczanie metodą Montessori, znaną od ponad 100 lat na całym świecie. Metoda ta pozwala na spójne w wielu obszarach spojrzenie na proces nauki, który u każdego Dziecka przyjmować może inną drogę.

pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej