31 sierpień 2020

Wracamy! Po bardzo długiej przerwie w nauce stacjonarnej, wracamy do sal. Jesteśmy gotowi! I bardzo stęsknieni! Nasze sale jak zwykle przygotowane przez nauczycieli z wielką dokładnością o szczegóły, świadomych różnych potrzeb, z ogromną pasją i świadomością zainteresowań dzieci. I sala gimnastyczna dostępna zawsze i codziennie.

30 marzec 2020

Za nami kilka dni w nowej rzeczywistości, w której mimo trudnej sytuacji całkiem nieźle się chyba odnajdujemy. Spotykamy się codziennie z tą różnicą, że teraz do tego wykorzystujemy internet. Nasza domowa klasa praktycznie różni się tylko tym, że każdy z nas siedzi z kubkiem herbaty w swoim ulubionym miejscu do pracy w domu, ale my w niej jesteśmy tacy sami, ciekawi świata i chętni do zdobywania wiedzy. Jest inaczej, ale równie ciekawie, a dla nas jest to kolejna lekcja życia.

4 kwiecień 2018

Od lutego do czerwca 2018 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori we Wrocławiu odbywają się zajęcia dodatkowe w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych - programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław.

13 luty 2018

Ponad sto lat temu Maria Montessori stworzyła spójny program pedagogiczny, który mimo upływu czasu nie stracił nic na aktualności, przeciwnie, w szybko zmieniającym się świecie, pozwala nam określić ponadczasowe wartości i podejście do Dziecka, tak by w rzeczywisty sposób wspierać je w rozwoju.

27 styczeń 2018

Niepubliczna Szkoła Montessori realizuje nauczanie metodą Montessori, znaną od ponad 100 lat na całym świecie. Metoda ta pozwala na spójne w wielu obszarach spojrzenie na proces nauki, który u każdego Dziecka przyjmować może inną drogę.

pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej